Wednesday, December 1, 2010

The Birds single out now on RUSZUD net label

Russian net label RUSZUD released single "The Birds". More informations and download at http://www.ruszud.com/releases/rz197-third-i-the-birds-ptice-2010/
For two days there were almost 1000 downloads.
Also check the other releases of this great label at www.ruszud.com.

Tuesday, November 16, 2010

THIRD I – The Birds / Ptice single free download


Summer’s over,… fall too, The Birds are singing their last 13 minute long disturbing ambient song. Hear it for the last time at http://darkscene.bleak.at/dsr069.zip

Leto je gotovo a ptice pevaju svoju poslednju pesmu. Poslušajte je poslednji put na http://darkscene.bleak.at/dsr069.zip

More info and like at
www.fecebook.com/thirdinoise

Tuesday, October 12, 2010

Prikaz uzurpatorskog koncerta u Nisu

http://hellycherrywebzine.blogspot.com/2010/10/dreddup-live-kumbara-bar-nis-local.html

Kumbara Bar
(bivsi Brod) je od ove jeseni otvorila podrum (barutanu) za zive svirke. Evo jos jednog lepog mesta za zive nastupe, u gradu gde nema suvise ovakvih mesta. To je bila jedinstvena prilika da se dogodi jedna manje konvencionalna svirka. Dreddup su bili na turneji u Bugarskoj, eto sanse da posete Nis. Koncert je zakazan.
Sa stanovista nekog ko je odrastao na industrial zvuku, i ko je pratio ono sto Dreddup radi tokom protekle dekade njihovog postojanja, ovo je trebalo da bude jako znacajan dogadjaj u gradu u kome nije cesta pojava da se ovakva muzika svira uzivo. Za lokalnu podrsku Dreddup je izabrao Figurative Theatre, koji je trebalo da posluze kao najava za ovaj dogadjaj. Dreddup i Figurative theatre su stari znanci sa koncertnih podijuma i u vise navrata su delili binu sirom Srbije, te je ovo trebalo da bude jedno fino druzenje. Pred sam pocetak svirke, nije bilo preterano publike, ali su dosli ljudi spremni da uzivaju u onom cemu prisustvuju.
THIRD I
Medjutim, pred sam pocetak svirke, dogodilo se artisticki incident, umesto benda FT, na binu se pojavljuje gerila art trojka Third I i nenadano (haha NENADano - prim. N) preuzima termin namenjen elektronskoj plesnoj muzici, koja je trebalo da posluzi kao zagrevanje za zestoki Dreddup!Za jednim lap topom bio je Nenad Popovic, i generisao je bazicne zvukove fabrickih hala, postrojenja, industrijskog ambijenta sa laganim primesama udaljenih ritmova. Za drugim lap topom bio je Ivan Milosavljevic i sakriven u senci, bavio se zivim semplingom. Za vokalom je bio, kao i uvek jos jedan od gerila umetnika i performera Pedja Zivanovic. Na samom pocetku, obuceni u crne kese oblepljene trakama, i prekriveni najlonom otpoceli su svoj audio teror i teror klasicnog poimanja muzike i nacina na koji se ona interpretira. Dok su dvojica interpretatora za lap topovima generisali potpuno zivi zvuk, bez upotrebe pomagala i matrica, Pedja je valjajuci se po podu, obasjan lampama objasnjavao publici zasto je potrebno uraditi egzorcizam uspavanog duha grada, pokazao srednji prst konvencionalnoj umetnosti i mrtvoj muzici koja je postala rob novca i biznisa. Iza scene, postavljen je video bim na kome je pisalo Third I , sa slikom (logo ovog benda) bar koda iza koga se promalja glava, koja pokusava da se otrgne ropstva u okviru konzumeratorskog drustva. Sve u svemu ne preterano dug nastup, zbog kompleksnosti tematike i da bi se ostavilo prostora za glavne zvezde veceri: Dreddup! Third I su ovde jako podsetili na Throbbing Gristle, sa kojim ih mnogi porede, kada sviraju u originalnoj postavi. Vecina stvari bila je obojena Dadaizmom i anti-umetnickim pokretima sa pocetka dvadesetog veka.
dreDDup
U publici ima malo vise ljudi, svetla se gase, na videobimu pocinju da se smenjuju razliciti kadrovi, filmski odradjenog videa…vozovi, kosmos, apstrakcija, detalji sa razlicitih svirki…mnogo toga, ali jednostavno nista od toga nije bilo moguce detaljno sagledati, iz prostog razloga jer su Dreddup otpoceli svoj nastup. Jako teatralno, uz zvuke ozbiljne muzike! Krece jedinstven dozivljaj…smenjuju se veliki industrial hitovi sa ovih prostora : Not from here, Return of TV, First Blood, Invisible tears, Pain….da ne nabrajam dalje.
Moram da kazem da je ovo prvi put da gledam Dreddup u novoj postavi. Novi basista, ovog puta devojka, Aleksandra Vukosevic i na gitari Zoe (izvinjavam se jer ne znam celo ime i prezime momka). Ova postava zvuci jako kompaktno i ubedljivo. Sviraju precizno i mocno. Mikin glas razbija zidove barutane. Francov bubanj je mocno ritam sredstvo koje tutnji prostorom! Dreddup melju sve pred sobom i ostavljaju fenomenalan osecaj. Svi prisutni su iznenadjeni, svi osim nas nekolicine koji smo imali priliku da uzivamo u mnogim Dreddup vecerima i druzimo se sa bendom tokom poslednjih godina. Reklo bi se, da je ovaj koncert samo pocetak, kvalitet benda procuce se na ovim prostorima i Dreddup ce steci svoju publiku i na jugu zemlje, bas kao na severu gde su jako poznat bend. Na momente Dreddup su zvucali pribliznije Prongu, na momente Laibachu, a ipak tako svoji, ukomponovani u licnu estetiku, sa pesmama koje nose tezinu i izraziti autorski pecat. U jednom trenutku, pred kraj prosle godine bend je bio pred raspadom, tokom ove svirke shvatio sam kolika bi to steta bila. Ubedljivo i uzbudljivo objasnili su sta je industrial i kako se industrial svira! Beskompromisnost je njihovo drugo ime: Oni kazu: Hey you, monkey man, Wake up and smell the pain!!!
Publika uziva, koncert je i vise nego uspeo. Razgovaravsi sa ljudima koji su bili na koncertu, cuo sam ono sto sam i sam znao: Dreddup su odsvirali veliki koncert!!!
Eto, sad znate ko su Dreddup i kako opasno prase, sledeci put ce provod biti jos bolji, mada i ovog puta nije izostao, i svi zajedno su napustili Kumbaru u dobrom raspolozenju!
(u potpisu: DADAIST)
THIRD I pokazuje srednji prst umetnosti
drugarenje posle svirke

Wednesday, June 9, 2010

Šta je novo?

Završen je remiks pesme "Tar Lakes" koji će nositi podnaslov "This Summer We Travel to Jerusalem". Originalna pesma "Tar Lakes" se nalazi na albumu "Sugar and Infection" industiral benda Syphil (Sombor). Remikse ove pesme će, pored Third I, uraditi još i Tearpalm i Temerlan i time će biti zaokružena "Sugar and Infection" priča.

Wednesday, May 5, 2010

Third I appEARs on Araneum Soundtrack (2010)


DSR058 - Araneum : Soundtrack
ambient / industrial
rd: 04-05-2010
This is the first soundtrack release for Dark:Scene records. Movie "Araneum" is a post-apocalyptic drama which takes place in a rusty old dark building. Few of the survivors (of some terrible things "outside") are still living in the building. Following the young man Adam's story, we'll soon find out that this building has horrible secrets. This soundtrack is very ambient and industrial driven.

tracklist:

01 Tamerlan - Tema za srce (0:28)
02 Claymore - Wormhole (3:19)
03 Legacy of Crush - A Minute in the Mind of a Killer (1:01)
04 MRT - Hodnici (2:58)
05 Tamerlan - Adamova tema1 (1:10)
06 Youth A.D. - Unpleasant Situation 1 (5:16)
07 Replicant Delights - Monolith Man (9:23)
08 MRT - Staklo (3:00)
09 Somnifera Profunda - The IX commandments (6:22)
10 Cosmomachia - Sakki (4:51)
11 MRT - Voices (3:58)
12 Third I - Threatful Silence (3:45)
13 Tamerlan - Hodnici1 (2:44)
14 Youth A.D. - Hallway theme (4:13)
15 MRT - Skinny horse (4:58)
16 Erekta - You're stuck in my lungs (2:48)
17 Replicant Delights - The Night Is Young (3:07)
18 Dark Ofay Din - Cold Turkey (3:12)

file info:
size: 96mb
download link:
http://darkscene.bleak.at/dsr058.zip
18 tracks - 44khz192kbps/mp3
http://darkscenerecords.co.nr/ http://filmaraneum.co.nr/

Thursday, April 29, 2010

Albumi “Everyday Madness” i “Biomachina” dostupni za besplatan download

Everyday Madness

“Na tromeđi ambijenta, indastrijala i nojza, Third I slikaju savremeni život iz distopijskog ugla, u čijim kadrovima tame nema mesta ni za zrnce svetlosti. Potmula mašinska isparavanja i bučne tapiserije presečene su onespokojavajućim govornim semplovima i mestimičnim glitch ritmovima, a čitava atmosfera pretežno je nalik na kanalizacionu - mračna i memljiva, sa preovlađujućom zlokobnom tišinom koju tek katkad prekida kapanje vode iz cevi i nešto konvencionalniji, distantno profilisani instrumentarijum.” (Nas Dvoje blog)

“U kompletu gledano, album je od glave do pete uvijen u artističko ruho kroz profinjene pasaže, dotjerane ambijentalne sekvence i lišen je nepotrebnih eksperimenata kojima bi se popunjavao 'prazni hod'. Definitivno je posve jasno da su Third I od eksperimentalnog band-projekta izrasli u vodeću perjanicu ovozemnog electro stila sa mnogim pripadajućim sufiksima (noise, industrial, ambient, harsh, dark-wave...)…” (Terapija.net)

>>>Download link: http://www.archive.org/download/TI016/TI016.zip

CDr dostupan na www.myspace.com/slusajnajglasnije

Biomachina

“S popriličnom SF metaforičkom fabulom o cyber-futurizmu kroz samo 3 kompozicije u trajanju od 20 minuta, ovaj dvojac je ponovno osmislio intrigantnu glazbu u kojoj su prepustili mašti i eksperimentima na volju…Third I su podarili svoju viziju ne baš optimističnog svijeta u kome vodeću ulogu imaju cyber organizmi, te je čitav materijal vrlo pogodan za neki filmski soundtrack s veoma morbidnom fabulom o predstojećem smaku svijeta.” (Terapija.net)

>>>Download link: http://www.archive.org/download/TI015/TI015.zip

CDr dostupan i na hellycherry@gmail.com (Srbija) i www.nistavilo.net/circumanalis (Hrvatska)

Novosti iz THIRD I laboratiorije

U toku je rad na dekonstrukciji i rekonstrukciji Syphilove pesme “Tar Lakes” koja će odevena u THIRD I ambient nositi (pod)naslov „This Summer We Travel to Jerusalem“.

Thursday, March 25, 2010

Recenzija albuma Everyday Madness

I ovlašnim pogledom na mnogobrojne samozvane spasioce i nosioce rokenrol spomenice na Balkanu, stvari su poprilično jasne. Savremena muzika odavno nije stvar od vitalnog značaja za svakodnevni život, uprkos jalovim pokušajima da se na medijske oruk mišiće ta percepcija promeni, te čitava priča, koja ipak dosta znači nekim pojedincima, ostaje na entuzijastima koji manje iznose svoje grandiozne planove u javnost a više krvavo rade za dobrobit (dobrovoljne) umetničke margine.Jedna od takvih živih relikvija je Zdenko Franjić, vlasnik legendarne zagrebačke etikete Slušaj najglasnije, koja svojim konstantnim višedecenijskim radom ubedljivo pokazuje da regionalnu muzičku scenu nema preke potrebe spasavati kada je već sasvim živa i zdrava. Zahavaljujući diskografskoj lenjosti i javašluku u Srbiji, Franjić je upao na ogroman brisani prostor, pružajući izdavačko utočište brojnim srpskim muzičarima nevoljnih na medijski diktat domaćeg šou biznisa u pokušaju. Spasavajući ih od zaborava, Franjić je bez previše pompe jedini kandidat za bistu kada bi se iste vajale za doprinos boljitku domaće scene.U nizu mnogobrojnih srpskih sastava čiji je Franjić dobrotvor, poslednja stanica je kolektiv Third I, čije je stanište raspolućeno na potezu Ćuprija-Niš. Grupa, kroz koju fluktuira nekolicina muzičara, aktivna je već nekoliko godina, a Everyday Madness je njihovo najnovije studijsko izdanje.Ovo ostvarenje prikazuje bend u nesumnjivo radikalnom muzičkom svetlu za slušalačke laike, svesno umanjujući krug zainteresovanih za njihovo stvaralaštvo surovošću muzičkog izraza koji baštine. Na tromeđi ambijenta, indastrijala i nojza, Third I slikaju savremeni život iz distopijskog ugla, u čijim kadrovima tame nema mesta ni za zrnce svetlosti. Potmula mašinska isparavanja i bučne tapiserije presečene su onespokojavajućim govornim semplovima i mestimičnim glitch ritmovima, a čitava atmosfera pretežno je nalik na kanalizacionu - mračna i memljiva, sa preovlađujućom zlokobnom tišinom koju tek katkad prekida kapanje vode iz cevi i nešto konvencionalniji, distantno profilisani instrumentarijum.Sudeći po naslovima tema, Third I sebe vide kao zvučni produžetak dadističke prakse, neku vrstu nastavljača beskompromisne anti-tradicionalističke tradicije prethodnog veka. Nema sumnje da je ova pretenzija u pogledu sastava legitimna, ali bi za višu ocenu bilo nužno isporučiti izazovnije teme. Zato Everyday Madness pretežno iscrpljuje smisao svog postojanja više kao audio test izdržljivosti nego što uspeva da nagradi slušaoca kojekakvim vanrednim uvidom u lepotu ružnoće, što je postulat na kome se zasniva čitava estetika (eksperimentalne) savremene umetnosti. Kad smo već kod toga, pomenuti estetski potencijal je prisutan, ali se na Everyday Madness tek ponekad ispoljava u kompletnoj razigranosti, kao što je to slučaj u shizodnom komadu Nylon (Fluxus and avant-garde), koji sam po sebi liči na suludo vozanje mozga u centrifugalnim obrtima bubnja veš mašine. Možda vi nađete nekog svog favorita, klikom na link vam se pruža prilika takve vrste.Everyday Madness
Izvor: http://nasdvoje2.blogspot.com/2010/03/third-i-everyday-madness-daily-life.html

Wednesday, March 3, 2010

Recenzija Everyday Madness by Terapija.net

Niško-ćuprijski majstori elektronskog sofisticiranog zvuka otplovili su u ambijentalne teritorije i napravili malo remek-djelo povezavši nekoliko vitalnih karakteristika žanra sa metaforičkom instrumentalnom fabulom kroz artistički dnevnik svakodnevice.

Svega mjesec dana nakon odličnog EP-ija "Biomachina", Third I 19.II 2010. isporučuju svoj novi, ovaj puta kompletan dugosvirajući rad koji iznosi gotovo 50 minuta. Izdavač je ponovno zagrebački Circumanalis Records, a interesantno, prva edicija objavljena je samo kao audio kaseta u svega 15 komada, dok je za preostalu znatiželjnu audijenciju ponuđen download u ograničenom broju. Naravno, Third I traže i izdavača koji će objaviti i cd.

Kao i uvijek do sada, Third I su ponovno potegnuli u koncept koji je ovaj puta tematski vezan uz ludilo svakodnevnog života, tako da neke skladbe već svojim samim naslovima dovoljno govore tome u prilog. Primjerice uvodna "Neurosis" sa avangardnom jazz-piano melodijom, umjereno plesne glitch skladbe "Naked souls" i "Wrong child", ambijentalna "Raison noir (crying time)" sa gnjecavim ženskim plačom - naricanjem, potom slow-down ambijentalka "Dirty (at the sea of dirt)" ili vrlo uznemirujuća "Cold estate". Album je u kontekstu razdvojen sa tri kratka skit-instrumentala "Passage one - DADA machine!", "Passage two - DADA alarm", "Passage three (DADA compactor)" koji odvajaju 4 poglavlja. Prvo je vezano uz globalnu neurotičnu klimu ljudskih svjetonazora, drugi uz emotivne preokupacije, dok su treći i četvrti zasnovani na umjetničkim, filozofskim, apstraktnim i futurističkim motivima. Naglasak na dadistički (a i glazbeno avangardne) zasnovane principe posebno su došli do izražaja u trećem i četvrtom dijelu albuma gdje su jednu kompoziciju naslovili "Tristan Tzara" po pseudonimu čuvenog rumunjskog osnivača dadaizma Sami Rostenstocka. Ujedno, ovo je i sama kulminacija albuma kroz psihodelični dekor u ambijentalnom house/ chill-out tempu koji bi dušu dao za ona prva četiri-pet čuvena The Orb ambijentalna albuma iz 90-ih (osobito "Orbus Terrarum" 1995. i "Orblivion" 1997). Posljednji dio albuma uz tek jedan svjesni minimalistički dance kompromis "Nylon (fluxus and avant-garde)" (koji je daleko od bilo kakvih krucijalnih pop predznaka) donosi dva tipična ambijentalna komada "Ctpax" i "Tabula rasa (an open box)" u kojima je naglasak stavljen na blaži oblik electro/noise-industriala, dok je posljednji vrlo kratki izvodnik "It will end in silence!" točka koja na ambijentalno nježan i ovaj puta melodičan način funkcionira kao 'konac koji djelo krasi'. Kasetna verzija sadrži još po dvije različite verzije skladbe "How Satan Gets Into Your Head" koje su ranije objavljene na split albumu sa Mein Kinder (za Smell The Stench) i prvom oficijelnom Third I albumu "When Tomorrow Hits" iz 2007.
U kompletu gledano, album je od glave do pete uvijen u artističko ruho kroz profinjene pasaže, dotjerane ambijentalne sekvence i lišen je nepotrebnih eksperimenata kojima bi se popunjavao 'prazni hod'. Definitivno je posve jasno da su Third I od eksperimentalnog band-projekta izrasli u vodeću perjanicu ovozemnog electro stila sa mnogim pripadajućim sufiksima (noise, industrial, ambient, harsh, dark-wave...), tako da je poimanje eksperimentalnosti kod njih sistemom kvantiteta daje kvalitetu preraslo u stilski prepoznatljive bravure. S ravnomjerno prilagođenim odnosom undergrounda i pritajenog ambijentalnog chill-out popa, ovaj album oduševljava u svim pogledima; pun je kompaktnog istraživačkog duha koji se postepeno gradi kroz sofisticiranu fabulu, apstrakcije koje su samo formalno nadrealističke jasno su ocrtane kroz fino ugođenu sintezu minimalizma i psihodelije tek s povremenim elementima vokalnih ekspresija, tako da djelo potpuno zadovoljava i umjetničke, a i one uhu milozvučne kriterije. Da Third I prave glazbeni opus koji je za stepenicu više od trenutne ovozemne electro scene potvrdili su i ovim albumom na kojem prevladavaju njihovi savršeni principi gradnje materijala koji ne stremi u nepoznato. Tema je svjetovna i kao takva ovdje je potpuno pogođena bez ikakvih okolišanja, te shodno tome nije na odmet ne spomenuti da je riječ o jednom od njihovih ponajboljih ostvarenja koje je ovaj puta potpuno usmjereno na humanost estetike bez obzira bila ona mračna, depresivna, alarmantna ili atrificirana. Samo je šteta za ovaj tandem da i dalje ostaje užitkom za maleni krug publike, no ovaj materijal ima dovoljno velike potencijale koji bi se u nekim drugačijim okolnostima, a i na drugom mjestu mogli odraziti u sasvim širim relacijama.

ocjena albuma [1-10]: 9
horvi // 02/03/2010
http://terapija.net/mjuzik.asp?ID=8126

Friday, February 19, 2010

THIRD I – EVERYDAY MADNESS out now!

Press release
"Well, you have already heard something about Third I here if you read one of the earlier posts. It seems that these guys just don’t know how to stop, but don’t think of that as something bad – on the contrary, here we have another brilliant album barely a month after the release of “Biomachina”. This time the subject is coping with quotidian insanity of ourselves and those who surround us, appropriately named “Everyday Madness: Daily Life Soundtrack”. Almost an hour in duration, including two versions of their earlier song “How Satan Gets Into Your Head” (each recorded onto its own side of the tape after the regular tracklist, both previously released by Smell The Stench on a split CD with Mein Kinder and earlier Third I album “When Tomorrow Hits…”, respectively), this dadaistic industrial noise recording will surely remind you of why it would sometimes be great without those pesky humans bugging you around. Limited to 15 copies. Released 19 Feb 2010. Circumanalis Records (Croatia)" Get it at
http://circumanalis.wordpress.com/
hellycherry@gmail.com

THIRD I – BIOMACHINA out now!

Press release
"THIRD I is a prolific industrial noise project and here we have about 20 minutes of fantastic soundscapes divided into 3 tracks, telling a story of not-so-distant future in which humans are “improved” by various implants and other high-tech SF gadgets until they become real cybernetic organisms. A great soundtrack for the upcoming apocalypse! The CD-Rs are packed in hardware grid bags to make the whole story more realistic and the release is limited to 50 copies. Released 15 Jan 2010. Circumanalis Records (Croatia)." Get it at
http://circumanalis.wordpress.com/
hellycherry@gmail.com

Monday, February 1, 2010

Recenzija albuma Biomachina

Third I su s ovim radom ponovno promijenili izdavača, ovaj puta su povjerenje prepustili novoj zagrebačkoj d.i.y. etiketi Circumanalis Records koja objavljuje uglavnom audio kasete, mada niti cd kao nosač zvuka nije mimoiđen. Do sada su objavili oko petnaestak izdanja, a s radom su počeli u rujnu 2009., pa koga zanima može im se obratiti... Naravno, etiketa je pokrenuta isključivo za industrial, harsh, noise, eksperimentalnu, te pripadajuću, 'čudniju' i teže probavljivu glazbenu scenu, a objavljuju uglavnom limitirana izdanja od po nekoliko desetaka primjeraka. Ovaj rad objavljen je kao cd.

Od svojeg posljednjeg, fantastičnog albuma "I I I I I I I" (2009, Slušaj najglasnije/ Helly Cherry d.i.y.), Third I su počeli sve učestalije održavati koncerte, te ako će biti sreće i dobro sklopljenih dogovora bez 'gluhog telefona', mogli bi ih vidjeti uživo negdje i u Hrvatskoj. Ne bi bilo loše da se upakiraju sa Figurative Theatre, Tearpalm, pa i Bokerinijem ako nađe vremena za recitiranje svoje slem poezije. Jao, kakav bi to koncert bio... Govorim to iz razloga jer su Goribor u Zagrebu strahovito popularan band kome na koncerte dolaze horde obožavatelja, a ovaj paket aranžman iz Niša ništa drastičnije ne zaostaje za Saletom, Pitijem i kompanijom u zvučnom pogledu. Bokerini im je stilski i lirski najbliži, Figurative Theatre su uglavnom plesni EBM sa vrlo zvrkastim i otkačenim nastupima, Tearpalm je najbliži ambijentalnoj glazbi, dok su Third I najkompleksniji i najtvrđi eksperimentatori, no i oni povremeno ostvare poneko 'plesnije' djelce. Svi oni međusobno surađuju i uglavnom zajedno nastupaju, rade kolaboracije i još pregršt poslova izvan matičnih bandova, a sam Third I koji je projekt band Nenada Popovića iz Ćuprije povremeno je potpomognut suradnjom već spomenute ekipe. Za ovu priliku ponovno je udružio kompozitorske afinitete sa Peđom Živanovićem, glavom, alfom i omegom Figurative Theatre, te su ovaj puta osmislili, uvjetno rečeno, instrumentalno djelo koje je uglavnom lišeno vokalnih sekvenci izuzev nekoliko kraćih loop/ spoken-word naracija koje su poprilično nerazumljive.

Po običaju, njihova djela uvijek imaju priču i koncept, a ovaj puta to je čudnovata fikcija čovjeka kao mašine. S popriličnom SF metaforičkom fabulom o cyber-futurizmu kroz samo 3 kompozicije u trajanju od 20 minuta, ovaj dvojac je ponovno osmislio intrigantnu glazbu u kojoj su prepustili mašti i eksperimentima na volju. Prva "Nerv" je skladno aranžirana sa zaglušujuće potisnutim hipnotičkim repeticijama teškog takta ritam mašine i putujućim trip-noiseom na koji je nafilan vokal koji u nerazgovjetnoj jeki priča tekst kojeg, moram priznati, nisam baš najbolje razumio zbog obilja halova i delay efekata. Atmosfera je vrlo mistična, neurozna i rastrgana, baš kao da se kidaju živci u naletu stresa. Iduća, "Cell" donosi poznatu pulsirajuću Throbbing Gristle noise ambijentalnost gdje se sa zvukovima eksperimentira do mile volje, no ovdje je prisutan kompaktan takt ritam mašine, kao i relevantno osmišljen 'tupi' bas efekt, tako da je skladba na nekim dionicama u plesnom temperamentu, dok je "Medulla Oblongata" teški kakofonični komad prepun vraških improvizacija i olovno sumorne, gotovo harsh-noise atmosfere. Kako stvari stoje, Third I su podarili svoju viziju ne baš optimističnog svijeta u kome vodeću ulogu imaju cyber organizmi, te je čitav materijal vrlo pogodan za neki filmski soundtrack s veoma morbidnom fabulom o predstojećem smaku svijeta.

Cd je štampan u samo 50 primjeraka, objavljen je 15.I 2010., te stoga požurite jer će vrlo brzo nestati.

ocjena albuma [1-10]: 8
horvi // 31/01/2010

http://terapija.net/mjuzik.asp?ID=7950

Friday, January 29, 2010

THIRD I & TEARPALM live @ Panic Room (Zica), 4.2.2010.


Tearpalm u svojoj live postavi i THIRD I uvijen u sugestivnu tminu svojih najnovijih nauma čuvaju Vam mesto!

Četvrtak, 4. februar 2010.
Klub "Žica", Kraljevića Marka 5

Svirka počinje u 21h.
Upad: 100 RSD

"(ukoliko ne vidite ispod Tearpalm piše “post-industrial + psychedelic + ambient”, a ispod THIRD I- “industrial + drone + noise”. Dakle, bilo bi dobro da čak i ako ste punoletni dođete u pratnji roditelja.)"
http://mislitemojomglavom.com/?p=410

Wednesday, January 13, 2010

THIRD I na Top20 2009. po izboru sajta Terapija.net

albumi iz regije:
1. BERNAYS PROPAGANDA - Happiness Machines
2. DREDDUP - El Conquistadors
3. CLAYMORE - Metronome
4. RAZNI IZVOĐAČI - Dark tribute to Lepa Brena
5. RAZNI IZVOĐAČI - Na vam ga
6. THIRD I - I I I I I I I
7. SYPHIL - Transfix Bitch, Early Works 2004-2006
8. PMG KOLEKTIV - Prijatelski ogan
9. IVAN ČKONJEVIĆ - Plavi bicikl pod oblacima rđe/ Umesto buđenja
10. PUNKREAS - Glavom kroz zid
11. DBAU - Mašina
12. PNDC & HOUSEWORK - Secondhand Language
13. GRATE - Prodaj nas
14. FIGURATIVE THEATRE & SONIC TENSION - Dream Sequence Phenomena
15. COMA STEREO - Transgalaktika
16. PORNHOUSE - Hide Behind The Noise, vol.2
17. CHILDREN EGOISM - Eleven Axis
18. BEI THE FISH - Time To Make Things Right
19. TAMERLAN - The Antiexistence
20. DICHOTOMY ENGINE - Tales Of The Forgotten Ones